top of page

Dizaina tendences 2022. gadā

Diemžēl vai par laimi, pandēmijas laiks ir licis pārdomāt savas telpas iekārtojumu un apsvērt jaunu dizaina odziņu iekļaušanu vietā, kur pēdējos gados pavadām visvairāk laika – mājās. Lai palīdzētu atrast savu stilu, tajā pašā laikā iekļaujoties aktuālajās dizaina tendencēs, esam sagatavojuši dažus ieteikumus kā savu mājokli pārvērst mūsdienīgā, ilgstpējīgā un pats galvenais – mājīgā vietā, kur ir patīkami ilgstoši uzturēties.

DAUDZFUNKCIONALITĀTE UN ILGTSPĒJA
Šī brīža iekārtojuma lielākie stūrakmeņi. Daudzfunkcionalitāte – lai savā mājoklī spētu apvienot izklaides, darba, atpūtas un aktivitāšu zonas kā arī ilgstspēja jeb priekšmetu iegāde ar domu lietot to vairāku gadu garumā, domājot par vides saglabāšanu, otrreizēju pārstrādi un gudru saimniekošanu, nepatērējot liekus resursus.
Boho room.png

Vintage/Boho stila tendences

Balstoties uz šiem aspektiem, savā uzvaras gājienā dodas atšķirīgu stilu, faktūru, krāsu priekšmeti, kurus savienot un iekļaut savas telpas dizainā ir nevis savādi un bezgaumīgi kā varēja domāt līdz šim, bet tieši otrādi – vēlami un drosmīgi. Tāpēc nevajag baidīties no šķietami nesavienojamu materiālu kombinācijām. Apvieno omītes vintage vāzi un mazo, dekoratīvo spogulīti ar modernu kumodi un iegūsti mājīgu stūrīti, kas būs ne tikai glīts un funkcionāls objekts, ko patīkami aplūkot, bet arī ilgstspējīgs priekšmetu kopums!

BŪT DABĀ ARĪ MĀJĀS
Iespējams tādēļ, ka pēdējā laika notikumu rezultātā, aukstos gada mēnešus esam spiesti ikdienas dzīvi koncentrēt savās istabās, teju katrs ilgojas pabūt soli tuvāk dabai, izjust tās vieglumu un pieskārienu. Tādēļ iesakām mājoklī ieviest vairāk dabā sastopamu krāsu un faktūru, lai telpas iegūst vieglumu un kalpo par drošu patvērumu. Nomierinoša un patīkama vide būs tāda, kuru caurstrāvo daudz dabiskas gaismas, un kur, šķietami, pat sienas brīvi elpo. Tādēļ plastmasas vietā stājas pārstrādāti un dabiska izskata materiāli, bambuss, akmens, koks un korķis, sintētiku nomaina dabiski audumi vai pinumi – lins, vilna, kokvilna un citi dabas materiāli, kas nostiprina cilvēka saikni ar dabisko un vieglo.
mrg_elysian_21_03_lvn_ey01.jpeg

Mirage Ceramics flīžu kolekcija Elysian

Cerdomus_Opera_Clay_Living_Zoom_960x960.jpeg
Ja tuvākajā laikā plāno veikt fundamentālākas pārmaiņas un, piemēram, ieklāt jaunu grīdas segumu, izvēlies dabiskā akmens (marmora), betona un cementa tekstūras. Šajā gadījumā labākā ziņa ir tā, ka investīcija šajos materiālos atmaksāsies, jo flīzes ar dabiskām tekstūrām, piemēram, koku nezaudē aktualitāti. Turklāt šajā sezonā, koka motīvu flīzes ir kļuvušas vēl krāsainākas! Tāpat ļaujies fantāzijai un atsvaidzini telpas, izrotājot tās ar ziedu, botāniskiem vai eksotiskiem motīviem īpašam akcentam, jo joprojām ir aktuāli arī telpaugi! Ir vērts pievērst uzmanību augu motīvu kvalitātei nevis kvantitātei, tāpēc iesakām izvēlēties pašus augus vai to rakstus ar neparastām formām vai krāsām, kas kalpos par efektīvu akcentu, nepārblīvējot kopējo telpas izskatu.

Cerdomus koka imitācijas flīžu kolekcija Opera

Screenshot 2022-03-01 at 13.54.58.png
Screenshot 2022-03-01 at 12.25.54.png

Ceracasa porcelāna flīzes ar augu motīviem

Markham-White-Square-Aparici-1024x1024.jpeg

Aparici kolekcijas Markham tropiskā motīva flīzes Nature Green

ODZIŅA TAVĀS MĀJĀS
Šogad par “gada krāsu” Pantone krāsu institūta pasludinātais tonis “Very Peri” būs novērojams mēbeļu dizainā, apģērbu kolekcijās, trauku un tekstilizstrādājumu sortimentos, lai ieviestu patīkamu ceriņu krāsas svaigumu jūsu ikdienā. Pateicoties toņa neitrālajām, bet tajā pašā laikā arī spilgtajām īpašībām, tas kalpos par lielisku akcentu dabas iedvesmota telpu iekārtojuma atsvaidzināšanā.
Pantone Color of the Year 2022, 17-3938 Very Peri.jpeg
Rainbow-Lila-Natural-858.jpeg

Aparici Rainbow Lila Natural flīzes

2022. gada krāsa Very Peri

ILGSTPĒJĪGA INTERJERA RADĪŠANA
Par padomu visiem jaunajiem telpu iekārtojuma entuziastiem, iesakām telpu dārgākās, plašākās un permanentākās daļas krāsot/dekorēt pēc iespējas neitrālāk un siltāk. Piemēram, ja neplānojat tuvāko gadu laikā krāsot sienas, bet esat novērojuši, ka jums ir mainīga gaume, vislabākais risinājums būtu nokrāsot sienas, piemēram, dabiskā smilšu krāsā, kas kalpos par neitrālu fonu, tajā pašā laikā, atstarojot Saules gaismu un palīdzot izcelt jūsu izvēlētos interjera akcentus, kurus ir vieglāk (un lētāk) nomainīt. Tāpat var rīkoties ar grīdām, dīvāniem, lielām mēbelēm – uzstādiet/iegādājieties tās pēc iespējas neitrālājos un dabiskākos toņos, bet atsvaidziniet telpas ar košu krāsu akcentiem kā, piemēram, dzelteniem spilveniem, krāsainām vāzēm un raibiem svečturiem. Šīs lietas nomainīt ir daudz ekonomiskāk un pakāpeniska gaumes maiņa ļaus šos priekšmetus aizstāt daudz vieglāk.

Izvēloties akcentu krāsas, šogad tendences rāda, ka pieklusināti zaļie toņi no maigi zaļā līdz piparmētru zaļajam, kā arī bambusa tonis būs lielisks papildinājums dabiska iekārtojuma ambiancē. Nedaudz karstasinīgākam iekārtojumam, iesakām izvēlēties siltos zemes un sarkanos toņus (rubīns, terakota, rūsas sarkans, bordo), tāpat arī pieklusināti dzeltenie toņi (okers, sinepju dzeltens, aprikožu) ienesīs telpā siltas un mājīgas sajūtas. Vēsākam un mierīgākam iekārtojumam, tendences iesaka izvēlēties tumši zilos toņus, kas skaisti kontrastē ar bēšiem un smilšu krāsas akcentiem.
Boutique Mix.jpeg
ea4522f12ea057251c09be6f74ac6a68.jpeg
Protams, šie joprojām ir tikai ieteikumi interjera pārkārtošanai vai iedvesmas gūšanai, jo mūsu vēlmes un gaumes atšķiras. Tāpēc ir svarīgi paļauties uz sevi un savu iekšējo interjera izjūtu, jo tikai tā atradīsi piemērotāko risinājumu tieši tev! Ļoti priecāsimies, ja atradi šajā rakstā kaut ko, kas likās noderīgs vai ieraudzīji kādu tendenci, kas šķita pamēģināšanas vērta!
bottom of page