top of page

Dizaina tendences 2023. gadā

Šis gads noteikti ir aizraujošs interjera dizaina jomā, ar jaunām tendencēm un idejām, kas iemieso mūsdienu stilu, personību un šodienas cilvēka ikdienai nepieciešamās funkcijas. Ja plāno atjaunot, pārveidot kādu projektu vai ķerties klāt pilnīgi jaunam telpas iekārtojumam un vajadzīgs neliels palīgs, lai uzsāktu – šeit būs dažas idejas iedvesmai par to, kā izveidot mūsdienīgu, funkcionālu un estētiski pievilcīgu interjera dizainu.

Dabas elements: Vēljoprojām dabas pieskāriens interjerā iet savu uzvaras gājienu un pelnīti – dabiski materiāli, piemēram, koks, akmens un marmors, ir populāri, jo tie rada mierīgu, mūsdienīgu atmosfēru, kas ir ērti papildināma un kombinējama ar teju jebkādu stilu, noskaņu un iemītnieka personisko gaumi. Absolūti universāla un allaž droša izvēle tiem, kuriem patīk pārmaiņas un kuri labprāt pamaina stilu, neieguldot lielas investīcijas, bet panākot kardinālas pārvērtības. Koka, akmens un marmora imitācijas flīzes neitrālos toņos būs piemērotākā izvēle, jo tās gluži vienkārši – dzīvo līdzi laikam un brālīgi sadzīvo ar visdažādākajiem interjera risinājumiem.
Screenshot 2023-07-04 at 12.26.21.png

Edimax Ceramiche Astor Oak flīzes

Krāsas un kontrasti: Acij tīkamam balansam un šķipsniņai piedzīvojumu gara, 2023. gads nes tendences starp kurām sev tuvāko stilu varēs sameklēt jebkurš! Šogad modē ir piesātinātas krāsas un spilgti kontrasti, kuri kombinācijā ar pieklusinātiem toņiem rada mājīgas, tomēr personības caurvītas  izjūtas. Atrodi savu krāsu paleti starp šī gada raksturīgākajām tendencēm:
 • Siltie neitrālie toņi

 • Pasteļu rozā

 • Dažādu nokrāsu brūnie toņi

 • Maigi violets

 • Ultramarine zilais

 • Aveņu sarkanais

 • Dārgakmeņu krāsas

 • Pasteļi

 • Alizarīna sarkanbrūnais tonis

 • Silto un auksto toņu kombinācijas

2.jpeg
7.jpeg

Ultramarine zilie toņi kombinācijā ar koku

Minimālisms ar personības odziņu: Interjeram būtu jābūt tikpat personiskam un tevis caurvītam kā tavai apģērbu izvēlei, grāmatu/filmu kolekcijai vai mūzikas gaumei. Lai justos patiesi kā mājās, tavas dzīves telpai ir jāatspoguļo tevi, nevis bezpersoniski jāatkārto vispārpieņemtie standarti vai citu izpratne par to, kam būtu jābūt tavās mājās.

Protams, piemērus var izmantot un smelties iedvesmu no tendencēm, taču šī gada uzsvars tieši noskaņas ziņā ir personība. Funkcionāla telpa, kas caurstrāvo tavas vēlmes, sajūtas un iemieso iemītnieka būtību caur vienkāršām līnijām un tīru dizainu, paturot prātā allaž klātesošo un aktuālo ilgstspēju. No pandēmijas laika ir saglabājusies arī praktiskā un daudzpusīgā telpas pielāgošana dažādām vajadzībām – guļamistaba apvienota ar biroja telpu, dzīvojamā istaba savienota ar ēdamistabu un daudzi citi vides apvienojumi raksturo šodienas interjera risinājumus un cilvēku vajadzības pēc funkcionāla un tajā pašā laikā, elpojoša dizaina, kas nenomāc, bet uzlādē un rada prieku atgriezties mājās vēl un vēl.
33.jpeg
ezgif.com-webp-to-jpg (5).jpg
terazzo-white-60x120-1.webp

Alzarīna sarkanbrūnā krāsa interjerā

Stargres Terazzo White flīzes

Studio tipa dzīvoklis ar apvienotu dzīvojamo istabu un ēdamistabu

Zaļais interjers:
Vēl viens veids kā tik ļoti urbanizēto pilsētas vidi pavirzīt nedaudz tuvāk dabai un enerģijai, ko sniedz dabiskie elementi, ir telpaugu dažādība un to pienesums interjerā un telpas attīrīšanā. Augu klātesamība tāpat kā koks, akmens un citi dabā sastopamie materiāli, kalpo ne tikai kā nomierinošs vizuālais elements, bet arī kā gaisa attīrītājs, piešķirot šai tendencei ļoti praktisku ne tikai estētisku vērtību. Grieztos iekarināti augi, sienas noklātas ar dažādu formu, krāsu puķupodiem un augiem radīs mazo paradīzi tiem, kuri enerģiju un iedvesmu smeļas mežā vai atrodoties dabas tuvumā.
Kopsummā, dizaina un interjera tendences mainās salīdzinoši strauji un ir aizraujoši sekot līdzi jaunākajiem pavērsieniem un virzieniem telpu iekārtojumos. Lai kompakti un pārskatāmi apvienotu šī gada aktuālākos interjera risinājumus, aplūko 2023. gada tendences kopsavilkumā:
99.jpeg
 1. Dabiski materiāli un videi draudzīgas izvēles: Pēdējā laikā ir pieaugusi interese par dabiskiem un videi draudzīgiem materiāliem interjerā. Cilvēki cenšas izvairīties no plastmasas un izvēlas dabīgus materiālus, piemēram, koka, dabīgo akmens vai marmora. Šādas izvēles ne tikai piešķir telpai siltumu un eleganci, bet arī veicina videi draudzīgu dzīvesveidu.
 2. Minimālisms un vienkāršība: Minimālistisks dizains joprojām ir populārs un ir kļuvis par pastāvīgu tendenci interjera nozarē. Mērķis ir radīt telpu ar minimālu mēbeļu un dekora lietojumu, veidojot tīru un mierīgu atmosfēru. Vienkāršas līnijas, tukšums un atvērti telpu plānojumi ir galvenie faktori, kas raksturo šo stilu.

 3. Dizaineru un mākslinieku elementi: Personība un unikālums ir svarīgi dizaina un interjera jomā. Arvien vairāk cilvēku izvēlas iekļaut dizaineru un mākslinieku radītus elementus savā telpā. Tas var ietvert gleznas, skulptūras, keramiku vai citas mākslas formas. Tādējādi telpa iegūst individuālu raksturu un padara to vēl pievilcīgāku un mājīgāku.

 4. Daudzpusīgi telpu izmantojumi: Arvien biežāk redzams, ka cilvēki vēlas maksimāli izmantot savas telpas, nodrošinot to daudzpusīgu pielietojumu. Piemēram, viena telpa var kalpot gan kā dzīvojamā istaba, gan kā darba telpa, vai arī telpu var pārveidot no guļamistabas par bērnu istabu. Modulārās mēbeles, kas var tikt pārveidotas un pielāgotas dažādiem mērķiem, kļūst arvien populārākas.

 5. Zaļā interjera pieeja: Zaļais interjers ir kļuvis par būtisku tendenci, kas atspoguļo vēlmi veicināt dabas pietuvināšanu urbānajai pilsētas videi. Augi tiek iekļauti interjerā, ne tikai kā vizuāls elements, bet arī kā dabiska gaisa attīrītāji un enerģijas avots. Vertikālie dārzi, sienas ar zaļumiem un ziedi ir populāri risinājumi, kas papildina mūsdienīgu telpu iekārtojumu.


Screenshot 2023-07-04 at 12.59.28.png
Screenshot 2023-07-04 at 12.59.09.png
bottom of page